Karácsonyék a HÉV-ekre nem küldenek fővárosi rendészeket
Idén januártól a BKK járatain dolgoznak ugyan rendészek, de mindössze 75-en, Vitézy Dávid korábban 200 fővel kívánta felállítani a csoportot.
Online és személyesen is leadhatják majd szavazataikat a lakosok.
Nyitókép: Soproni Tamás Facebook-oldala
Ügydöntő szavazást tartanak Budapest VI. kerületében a rövid távú szálláshelykiadásról – ezt a kerület polgármestere, Soproni Tamás jelentette be közösségi oldalán.
Soproni úgy fogalmazott, „hiszem, hogy vannak olyan kérdések, amelyekben jó, ha közösen és közvetlenül döntünk. Ilyen eset az is, ha egy olyan jelenség szabályozását tervezzük, amely szinte minden társasházat érint Terézvárosban.
Ma 1468 legális rövid távú szálláshely üzemel a kerületben, amely közel 8 százaléka az összes lakásnak”
– ismertette a kerületvezető.
Terézváros polgármestere azzal folytatta, hogy a rövid távú szálláshelykiadás mindenkit érint, és mindenkit máshogyan. „Van, akinek a megélhetést jelenti, másnak olcsó szálláshelyet, sokan gyűlölik, mert zavarja otthonuk békéjét, mások észre sem veszik, hogy váltogatják egymást a lakók szomszédukban. Áldás vagy átok az Airbnb? Tiltsuk be vagy hagyjuk békén?” – tette fel a kérdést.
Soproni Tamás szerint mindkét oldalon állnak érvek: „rengetegen dolgoznak rövid távú szálláshelyeken házigazdaként, takarítóként,
az önkormányzat tavaly 670 millió idegenforgalmi adót szedett be az ilyen típusú szállláshelyektől,
ugyanakkor rengeteg problémát okoznak az itt élőknek, és részben ezek hatására ürülnek ki a belvárosi kerületek. Ahhoz, hogy a lakók a lehető legtájékozottabb döntést hozhassák, svájci mintára minden háztartásban eljuttatunk egy kiadványt, amely tartalmazni fogja a teljes tiltás mellett és ellen szóló érvekrő érveket, illetve szakmabelieket és lobbistákat is megszólaltatunk egy konferencia keretében” – sorolta az intézkedéseket.
A szavazáson arra a kérdésre várnak majd választ, hogy „Egyetért azzal, hogy a VI. kerületben tiltsuk meg a társasházi lakások kiadását airbnb-típusú szálláshelyként?”
Szeptember 2-a és 16-a között online és személyesen is lehet majd szavazni a 16 éven felüli, állandó vagy tartózkodási hellyel rendelkezőknek. „Szemben a nemzeti konzultációkkal és a budapesti lakógyűléssel, a kérdés valódi, az eredmény pedig ügydöntő lesz: a terézvárosiak többségi akaratát a törvényi felhatalmazás alapján végrehajthatjuk és végre is hajtjuk” – zárta a posztját Soproni.
A teljes bejegyzést alább tekintheti meg: